Echipa națională de fotbal a jucat la egalitate cu selecționata Qatarului

09:03 | 18.01.2017 Categorie: Sport

Chişinău, 18 ian. /MOLDPRES/. Echipa națională de fotbal a încheiat ieri la egalitate (1-1) partida de verificare, jucată în deplasare la Doha cu reprezentativa Qatarului, relatează MOLDPRES.

Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Gazdele au deschis scorul în minutul 3 la primul atac întreprins. A înscris Sebastian Soria. Oaspeții au egalat cu un șut de la distanță expediat de Andrei Cojocari.

Echipa moldoveană a evoluat în următoarea componență: Alexei Koșelev (Serghei Pașcenco, 46), Victor Golovatenco, Andrei Cojocari, Alexandru Dedov (Igor Andronic, 85), Radu Gînsari, Dinu Graur (Maxim Antoniuc, 56), Vitalie Bordian (Adrian Cașcaval, 74), Vadim Bolohan, Vladislav Ivanov (Ion Jardan, 46), Maxim Mihaliov (Sergiu Platica, 75), Igor Bugaiov (Artiom Zabun, 56).

Dinu Graur, Sergiu Platica și Artiom Zabun au debutat în această partidă la echipa națională.

Următorul meci amical echipa națională îl va susține în luna martie cu formația din San Marino.